Kronika 2015/16‎ > ‎

WIOSENNE WĘDRÓWKI

opublikowane: 27 kwi 2016, 10:22 przez SP 4 Lubań
Już po kolejny przez malownicze zakątki powiatu lubańskiego prowadziły szlaki rajdu pieszego "Łużyckie Wędrówki" - kolejnego etapu wielkiej międzynarodowej imprezy turystycznej " 3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki". W piątek 22 kwietnia 2016 r. w Dniu Ziemi uczniowie klasy I e, II d, II e wyruszyli na trasę rajdu. Podążaliśmy w kierunku Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu. Sprawy ekologii są mam szczególnie bliskie , uczymy się jak szanować przyrodę podczas wycieczek i zajęć szkolnych, dlatego przy wysypisku poruszyliśmy bardzo ważny problem, jakim jest w obecnych czasach segregacja śmieci. Podziwialiśmy wielkie wykopalisko obecnej kopalni bazaltu. Pogoda nas nie rozpieszczała. Świeciło słoneczko, ale było bardzo zimno. Pokonaliśmy 10 kilometrową trasę. Pan Grzegorz i pan Mateusz pomagali nam pokonywać przeszkody. Nikt nie marudził. Amelka wpadła do błota i zostawiła tam buta, ale wszyscy wróciliśmy zadowoleni i trochę głodni. Pani Asia na świetlicy zrobiła nam niespodziankę i zamówiła pizzę. To było dopiero radość!

Uczniowie klasy I e, II d, II e