Kronika 2015/16‎ > ‎

Wspominamy wtorkowe spotkanie z poezją…

opublikowane: 1 cze 2016, 04:53 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 cze 2016, 10:43 ]
                                                                                                                       Lubań,24.05.2016

                                Kochany pamiętniku!

Co za cudowny dzień! Dzisiaj w mojej szkole odbyła się wieczornica poświecona Wisławie Szymborskiej , zorganizowana przez panią Beatę Baczyńską Smyczek.  Jeszcze przed spotkaniem przeczuwałam , że to będzie coś wspaniałego ! Na schodach prowadzących na II piętro były poprzyklejane kartki z różnymi napisami np. Lekcja, Jacyś ludzie, Cebula, Hania itd.. Ani ja, ani moje koleżanki, które przyszły  również na spotkanie zupełnie nie wiedziałyśmy co to może oznaczać?! Kiedy dotarłam na miejsce moim oczom ukazał się pięknie udekorowany stół, na którym leżały talerze oraz wazon pełen pachnącego bzu. Wieczornica zaczęła się od rozmów na temat pani Szymborskiej. Podczas  wymiany informacji usłyszałam wiele ciekawostek, przedstawiłam też swoje wiadomości , które wcześniej przygotowałam.  Rozwiązała się także tajemnica kartek na schodach , napisy te- to tytuły wierszy poetki. Dostaliśmy zadanie , pani podzieliła nas na  grupy , każda miała za zadanie przedstawić w dowolny sposób przydzielony wiersz Wisławy Szymborskiej. Zadanie bardzo mi się spodobało , bo wszyscy mogli pobudzić swoją wyobraźnię.  Padały różne propozycje na przedstawienie m.in. : poprzez gestykulację ,taniec, recytacje , rysowanie itd. Wszystkie występy grup zostały nagrodzone brawami . Na koniec pani dała nam zadanie niespodziankę . Polegało ono na wpisaniu w luki wiersza słów , które według nas pasowałyby tam najlepiej, jednocześnie były nasze niepowtarzalne, w ten sposób powstały zupełnie różne,  ale i jakże piękne nowe wersje poezji p. Szymborskiej.  W spotkaniu najbardziej  podobała mi się atmosfera. Wszystko płynęło prosto z serca, tak jak w wierszach poetki , której było poświęcone spotkanie. Każdy mógł wyrazić swoją opinię i dodać coś od siebie. Dowiedziałam się także  nieco więcej o nagrodzie ,,Nobla’’ i jej laureatach. Jestem dumna z tego , że tacy wspaniali ludzie jak pani Wisława to Polacy. Na spotkaniu niczego mi nie zabrakło, było po prostu idealnie. Mam nadzieję , że to nie ostatnia taka wieczornica.

 

                                                                        Klaudia Solecka kl. 6c

 

 

Drogi pamiętniczku!        24.05.16 r.

Dzisiaj  uczestniczyłam w  wieczornicy zorganizowanej przez naszą panią od języka polskiego Beatę Baczyńską - Smyczek.    Gdy weszliśmy do klasy, panował miły i rodzinny nastrój, sala była cudowna!.  Podczas rozmów poszerzyłam swoją wiedzę  o znanej poetce - Wisławie Szymborskiej !:).  Podobało mi się, kiedy w ciekawy sposób prezentowaliśmy  wiersze noblistki.  Mojej grupie na przykład trafił się wiersz pt. ,, Chmury''. Bardzo mi przypadł do gustu, ponieważ miał wiele oryginalnych środków poetyckich, dodatkowo wzruszył mnie, gdyż mówił o przemijaniu. Potem uzupełnialiśmy luki w wierszach pani Wisławy, było wiele śmiechu i zabawy. Na koniec wszystko podsumowaliśmy. Przed przyjściem na wieczornicę nie spodziewałam się, że będzie panowała tak wyjątkowa atmosfera! Na spotkaniu dostaliśmy nawet pyszne przekąski i napoje. Chciałabym znów uczestniczyć w tak niezwykłej lekcji!

Pozdrawiam i dziękuję za miło spędzony razem czas.
                                                                                                              Aleksandra Hanka kl. 5c

 

 

  

 Drogi pamiętniczku, posłuchaj …..

 

 Dziś w mojej szkole odbył się wieczorek poetycki o znanej nam wszystkim zdobywczyni nagrody Nobla poetce- Wisławie Szymborskiej, zorganizowany przez panią Beatę Baczyńską – Smyczek.

     Gdy rozpoczęło się spotkanie, zasiedliśmy przy pięknie udekorowanym stole. Przy nim mogliśmy się poczuć jakbyśmy byli na spotkaniu z samą panią Wisławą. Zwróciliśmy szczególną uwagę na dwa stojące osobno stoły – z maszyną do pisania oraz tajemniczymi kartkami.

     Naszą rozmowę rozpoczęliśmy od konkretów na temat pisarki, które można znaleźć wszędzie, kończąc na przeróżnych ciekawostkach. Następnie podzieliliśmy się na grupy i prezentowaliśmy w rozmaity sposób otrzymane wiersze Wisławy Szymborskiej.

     Po naszych występach do fragmentu wiersza „Trzy Słowa Najdziwniejsze” w grupach dopisywaliśmy nasze własne zakończenia do reszty zdań, po czym sprawdzaliśmy je z oryginałem.

     Uważam, że wieczorek był bardzo ciekawy i pouczający. Bardzo podobało mi się dopisywanie słów do wiersza „Trzy Słowa Najdziwniejsze” .. Było wspanialeJ

 

                                                                                             Berenika Piasni kl. 6b


Comments