Kronika 2015/16‎ > ‎

Wycieczka do Jeleniej Góry

opublikowane: 21 paź 2015, 07:49 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 paź 2015, 10:42 ]
6 października 2015 roku uczniowie klas IV a i IV c wybrali się koleją na wycieczkę do Jeleniej Góry. Wycieczka była szczególna, ponieważ to właśnie uczniowie byli na niej przewodnikami. Podczas zwiedzania atrakcji miasta oraz wędrując Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru mogli dowiedzieć się od swoich kolegów i koleżanek,  min.: skąd pochodzi nazwa miasta, czym są krzyże pokutne,  dlaczego na rynku stoi tramwaj, z jakiej okazji powstały rzeźby: Porwanie Europy, Szczudlarz. Idąc ścieżką przyrodniczą uczyli się rozpoznawać gatunki roślin. Czas minął szybko i przyjemnie. Pełni wrażeń i nowej porcji wiedzy wróciliśmy do Lubania!

Wych. kl. IV a Monika Boniarczyk