Kronika 2015/16‎ > ‎

WYCIECZKA DO REGIONALNEGO CENTRUM EDUKACJ EKOLOGICZNEJ KARKONOSKIEGO PARKU NARODOWEGO W KARPACZU.

opublikowane: 13 lut 2016, 06:21 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 15 lut 2016, 06:28 ]
Dnia 20.01.2016 r. klasa 4b wyruszyła na 3 już w tym roku szkolnym wycieczkę z innowacji matematyczno-przyrodniczej do Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu. Tym razem uczniowie uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt na śniegu oraz rozpoznawali gatunki drzew w okresie zimowym. W ośrodku dzieci obserwowały pod binokularami różne minerały, owady, rośliny. Był nawet szerszeń, który rozbudził w uczniach wiele emocji. Uczyliśmy się rysować obraz widzianej kory pod binokularem. Wysłuchaliśmy także prezentacji na temat zachowań zwierząt w czasie zimy i poznaliśmy ptaki które przylatują do naszego kraju w tym okresie. Oglądaliśmy także przełęcze w naszych górach, którymi migrują ptaki. Już wiosną odbędzie się następna wycieczka, której nie możemy się doczekać.

Tekst i zdjęcia J.Matyjewicz