Kronika 2015/16‎ > ‎

Wycieczka do Szklarskiej Poręby

opublikowane: 21 lut 2016, 05:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 22 lut 2016, 09:51 ]
fot. Joanna Smaga
Dzieci z utęsknieniem wypatrują śniegu, bo zabawy w miękkim puchu należą do ich ulubionych. 19 lutego 2016r, właśnie w poszukiwaniu zimy, klasy Ie, IId i IIe, wybrały się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Co prawda białego puchu nie było za wiele, ale i to nie przeszkodziło nam w super zabawie. Zjeżdżaliśmy na saneczkach, jabłuszkach, rzucaliśmy się śnieżkami. Największą atrakcją był kulig z prawdziwego zdarzenia, który zaprzęgnięty w piękne konie ciągnął sanie i saneczki przez las. Następnie żwawym  krokiem wkroczyliśmy do Karkonoskiego Paku Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać siłę Wodospadu Szklarki. Tuż przy  samej "Szklarce" znajduje się schronisko "Kochanówka", w którym można było nabyć pamiątki. Dzieciom bardzo podobał się bernardyn- pies ratownik, który od lat uwieczniany jest na pamiątkowych fotografiach z tego miejsca. Na sam koniec sfilmowała nas ekipa z POLSATu, czego efekty mogliśmy zobaczyć w aktualnych Wydarzeniach. To było zaskakujące zakończenie wycieczki.

Red . Joanna Smaga