Kronika 2015/16‎ > ‎

Wycieczka klasy 2f do Szklarskiej Poręby

opublikowane: 19 cze 2016, 08:09 przez SP 4 Lubań
fot. A. Szarłan
W dniu 15.06.2016 r. wybraliśmy się do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Pierwszą frajdą naszej wycieczki okazała się jazda pociągiem, którym niektórzy z nas podróżowali po raz pierwszy.

Będąc u celu rozpoczęliśmy wyprawę paleontologiczną. Podążaliśmy tropem dinozaurów i odkrywaliśmy coraz to ciekawsze eksponaty, wyglądające jak prawdziwe, nie tyko dlatego że były naturalnej wielkości. Modele, które mogliśmy oglądać, to wierne odwzorowanie gadów, wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Spacerując ścieżką edukacyjną, odwiedziliśmy m.in. galerię iluzji, w której oglądaliśmy obrazy zaskakujące i przyprawiające o zawrót głowy, plac gier planszowych (gdzie mogliśmy wcielić się w rolę żywych pionków) oraz wioskę indiańską. Wioska to miejsce, w którym wedle indiańskich zwyczajów, uczymy się szacunku do przyrody i życia w zgodzie z nią. Ten malowniczy zakątek z oryginalnymi indiańskimi tipi, to także duża dawka wiedzy na temat historii, kultury i zwyczajów Indian.

Wisienką na torcie naszej wycieczki było Kino 6D. To jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy kina 3D z efektami takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr, padający śnieg.

Nasz wyjazd pomimo zmiennej aury pogodowej dostarczył nam wiele radości, wrażeń i wiedzy.

 wych. Aleksandra Szarłan


Comments