Kronika 2015/16‎ > ‎

Zajęcia przyrodnicze i artystyczno-ceramiczne klasy II f i I d

opublikowane: 9 paź 2015, 09:44 przez SP 4 Lubań
W dniu 05.10.2015r. uczniowie klas 1d i 2f pod przewodnictwem pana leśniczego uczestniczyli w zajęciach terenowych z zakresu edukacji przyrodniczej.  Podążając leśną ścieżką edukacyjną dzieci poznały przyczyny degradacji środowiska oraz czas jaki towarzyszy temu procesowi w przypadku pozostawionych odpadów. Ogromnym zaskoczeniem okazał się dla uczniów czas rozkładu butelki plastikowej - 600 lat czy sznurka z tworzyw sztucznych - 300 lat...

Dotrzymując kroku panu leśniczemu uczniowie klasy drugiej (nie tracąc okazji z takiego spotkania) przeprowadzili wyczerpujący wywiad. Dzięki temu nie obce są uczniom gatunki drzew,  krzewów i zwierząt leśnych występujących na naszych terenach. Dzieci, poznały także zasady zachowania podczas pobytu w ekosystemie leśnym. Wskazówki dotyczące zasad postępowania przydały się szczególnie w chwili spotkania z płazami żyjącymi na terenie leśnym, a nawet gadami.
Korzystając z atrakcyjności miejsca,  w którym się znajdowaliśmy,  a mianowicie "Chaty za wsią" w Radogoszczy, uczniowie wzięli także udział w warsztatach ceramicznych. Zajęcia te przysporzyły wiele radości, choć tworzenie z gliny wcale do najłatwiejszych nie należy ;)
Po aktywnie spędzonym czasie dzieci mogły zrelaksować się przy ognisku. Chłopcy pilnowali kiełbasek, a dziewczynki - jak to dziewczynki korzystały z promieni jesiennego słońca :)

red. i fotografia Aleksandra Szarłan