Kronika 2015/16‎ > ‎

Zasłuchani w melodię języka francuskiego…

opublikowane: 13 lis 2015, 08:49 przez SP 4 Lubań

3 listopada 2015r. naszą klasę VI B odwiedził tym razem tato naszej koleżanki Victorii, pan Sebastian Stachurski, aby przybliżyć nam kraj, w którym się wychował - Francję.

     Pan Sebastian rozpoczął opowieść od pokazania nam za pomocą map jak i przez które  państwa i miasta można dojechać do Francji. Z Lubania do Paryża jest aż 1155 km. Dowiedzieliśmy się również o podziale administracyjnym. Francja dzieli się na 22 regiony - to tak jak Polska, która dzieli się na 16 województw.

     Obejrzeliśmy również imponującą kolekcję kartek pocztowych, co  przybliżyło nam piękno tego kraju. Rozpoznaliśmy na kartkach takie zabytki jak: wieża Eiffla, muzeum Luwr oraz parki tematyczne poświęcone postaciom, miejscom z filmów oraz bohaterom komiksów: Disneyland Resort Paris i Park Asteriksa.

     Rozmawialiśmy również o francuskiej kuchni, która najczęściej kojarzona jest z żabimi udkami, ślimakami, bagietką, serami i winem.

       Mogliśmy również posłuchać języka francuskiego, gdyż pan Sebastian rozmawia po francusku tak dobrze jak po polsku.

     Myślę, że te interesujące opowieści o Francji  bardzo zachęciły nas do odwiedzenia tego pięknego kraju, a panu Sebastianowi Stachurskiemu dziękujemy za poświęcony czas i oczarowanie nas Francją.

 

                                                                                                  red. Berenika Piaśnik kl 6b 

Comments