Kronika 2015/16‎ > ‎

Zielona Szkoła klasy I E wg programu „Niezwykłe wędrówki Karkonoskich Skrzatów”

opublikowane: 1 cze 2016, 04:52 przez SP 4 Lubań
W dniach 17-20 maja 2016r klasa I e wyruszyła na swoja pierwsza Zieloną Szkołę. Cel- Karpacz- cudowne miejsce by podziwiać przepiękną przyrodę i górskie krajobrazy. Dzieciaki wyjechały z Lubania podekscytowane i takie uczucia towarzyszyły im do końca pobytu. Pierwszaki okazały się bardzo samodzielne i grzeczne. Doskonale radziły sobie w nowych warunkach.

Program „ zielonej szkoły” opierał się na Bajkowym Przewodniku po Karpaczu. Każda wycieczka powiązana była z opowiadaniem pani Marii Nienartowicz – pisarki z Karpacza. Podczas pobytu odbyło się wiele ciekawych zajęć:

· Zajęciach terenowe w Kontenerowej Szkółce Leśnej-zasadziliśmy własne drzewko oraz dowiedzieliśmy się „jak powstaje las”,

· Wycieczka do Świątyni Wang,

· Zwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki oraz Muzeum Zabawek,

· Mieliśmy spotkanie z edukatorem z Nadleśnictwa „ Śnieżka”. – uczyliśmy się rozpoznawać zioła górskich łąk,

· Było ognisko z tańcami i śpiewem,

· Zajęcia sportowe w terenie,

· Wybraliśmy się na wycieczkę w Krucze Skały,

· Dzieci poznały rolę tam na rzekach dzięki wycieczce na Zaporę na Łomnicy.

· Największą przyjemność sprawił nam pobyt w AQUA PARKU Sandra , gdzie zdobywaliśmy sprawność pływaka.

Nie było czasu na nudę. Ciekawe gdzie pojedziemy w przyszłym roku?

Red. Joanna Smaga