Kronika 2015/16‎ > ‎

ZIELONA SZKOŁA W WISEŁCE - ZAJĘCIA W CYKLU „ MORSKA PRZYGODA NA WYSPIE WOLIN”

opublikowane: 30 maj 2016, 08:30 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 31 maj 2016, 11:24 ]
Zbliżający się koniec roku szkolnego to zazwyczaj czas wjazdów i wycieczek. Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy na zielone szkoły.

Od 16 -20 maja 2016 r. uczniowie klasy II d i II e wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechali na „ zieloną szkołę” do Wisełki na Wyspie Wolin. Podróż nad morze zajęła nam prawie połowę dnia. Do ośrodka Bielik przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych. Po zakwaterowaniu się zjedliśmy obiad i udaliśmy się na krótki spacer, aby przywitać się z Bałtykiem. Dla dwóch osób było to pierwsze spotkanie z morzem. Nad morzem czekały na nas liczne atrakcje. Wisełka to mała miejscowość wypoczynkowa położona jest na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, który może poszczycić się pięknymi jeziorami w sąsiedztwie cudownych lasów. Atrakcjom nie było końca, zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, Muzeum Figur Woskowych , Oceanarium, rezerwat „Żubrowisko”. W Alei Gwiazd w Międzyzdrojach zmierzyliśmy swoje dłonie z tymi, których odciski pozostawiły „gwiazdy” świata kultury i sztuki, pasowały jak ulał. Tydzień wypoczynku nad Bałtykiem, pełen atrakcji i nowych wrażeń minął bardzo szybko.

Wróciliśmy do szkoły radośni, wypoczęci, bogaci w nowe doświadczenia oraz wiedzę. Już czekamy na następny wyjazd za rok. Ciekawe dokąd pojedziemy?

red. Wioletta Bućko