Kronika 2015/16‎ > ‎

Z rowerem każdy dzień ……

opublikowane: 22 paź 2015, 13:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 paź 2015, 10:39 ]
Dnia 20 października 2015 roku zaszczycił naszą klasę VI b swoją osobą zagorzały cyklista - pan Arkadiusz Posmyk, tato naszej koleżanki Kornelii. Pan Arkadiusz opowiedział nam o kilku dyscyplinach takich jak kolarstwo szosowe, torowe, górskie, przełajowe, BMX, artystyczne oraz piłce rowerowej.

     Zaprezentował nam także trzy rowery i opowiedział, do jakiej dyscypliny nadaje się dany typ roweru i czym się od siebie różnią. Posiadanie roweru to nie wszystko, żeby uprawiać kolarstwo zawodowe należy również pamiętać o specjalnych butach, kasku, koszulkach, jedzeniu i bidonie. Swoimi opowiadaniami tato Kornelii bardzo nas  zainteresował i myślę, że zachęcił do uprawiania tak ciekawego i zarazem zabawnego sportu.

     Przyniesione medale są dowodem na to, z jakim zaangażowaniem i ambicją podchodzi Pan do uprawiania kolarstwa. Najcenniejszym trofeum było zajęcie 7- go miejsca w Mistrzostwach Świata, jednakże pan Arkadiusz uważa, że największym sukcesem jest nieprzerwanie uprawiać sport, jakim jest kolarstwo. 

     Dziękując za masę kolarskich wrażeń, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

                                                                                       Red. Berenika Piaśnik  i Kornelia Posmyk  z  kl. VIb

Comments