Kronika 2015/16‎ > ‎

Z wizytą w lubańskim Muzeum!

opublikowane: 13 lis 2015, 08:48 przez SP 4 Lubań


    We wtorek 10 listopada 2015 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią, panią Beatą Baczyńską – Smyczek, odwiedziła Lubańskie Muzeum Regionalne, gdzie kustosz przyjaźnie nas powitał i zaprosił do obejrzenia ekspozycji.

     Muzeum podzielone jest na sale wystawowe. W pierwszej, znajdowały się obrazy, które przedstawiały portrety i panoramy. Wśród krajobrazów rozpoznawaliśmy okolice Lubania, Śnieżkę i Izery. Obok malowideł znajdowały się ; porcelana saska, wykopaliska, stare mapy i widokówki oraz makiety bramy Brackiej, kościoła św. Trójcy i Ratusza.

     W drugiej sali, znacznie mniejszej, mogliśmy podziwiać minerały, które znaleziono w naszym regionie. Moim zdaniem najpiękniej prezentowały się brązowe, mieniące się w świetle agaty. Pracownik muzeum pan Eugeniusz Witanowski na chwilę wcielił się w przewodnika i opowiedział nam  wiele cennych informacji o obrazach, kamieniach i mapach.

     Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie i wpisaliśmy się do kroniki. Pobyt w muzeum bardzo mi się podobał, ponieważ wysłuchaliśmy wielu ciekawostek dotyczących miejsc, które znamy, dodatkowo był wspaniałym dopełnieniem ostatniej   lekcji j. polskiego podczas której analizowaliśmy wiersz W. Szymborskiej pt. „ Muzeum”, teraz to już jego treść rozumiemy doskonale…J

 

                                                                                               red. Berenika Piaśnik kl. 6b

Comments