Kronika 2016/17‎ > ‎

14 marca - Dzień Matematyki

opublikowane: 23 mar 2017, 11:23 przez SP 4 Lubań
Marzec powoli staje miesiącem Matematyki. 14 marca coraz więcej szkół obchodzi Dzień liczby Pi, a  w naszej szkole już po raz czwarty zorganizowaliśmy Turniej Giga Mózgów – międzyklasowe rozgrywki w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Dniu Matematyki, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Organizatorzy udostępnili materiały w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint do przeprowadzenia Dnia Matematyki w szkole. Prezentacja składa się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, wymagających nie tyle szerokiej wiedzy matematycznej, ile umiejętności logicznego myślenia. Dzięki temu rozwiązywanie zadań mogło sprawiać przyjemność nie tylko najlepszym matematykom szkolnym.

W tym roku Dzień Matematyki odbył się pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”. Przystąpili do niego uczniowie klas IV-VI

pod opieką E. Soi i K. Kotarskiej–Janeczko

Strona organizatora