Kronika 2016/17‎ > ‎

CO W DUSZY GRA? – WSPÓLNE KONCERTOWANIE III d i III e

opublikowane: 7 lis 2016, 08:08 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 05:24 ]
4 listopada 2016 r. w ramach bloku tematycznego „ Co w duszy gra?  uczniowie klasy III d i III e  zorganizowali koncert muzyczny. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o muzyce: wybitnych kompozytorach, instrumentach muzycznych, czytaliśmy teksty o Fryderyku Chopinie, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, tworzyliśmy prace plastyczne do wysłuchanych utworów muzyki klasycznej, tworzyliśmy na zajęciach technicznych własne instrumenty. Koncert muzyczny był podsumowaniem naszych tygodniowych działań. Tego dnia zaprezentowali się uczniowie uczęszczający do Szkoły Muzycznej, ale nie tylko .  Była to doskonała okazja dla uczniów do pokazania swoich zdolności muzycznych  i wystąpienia na forum klasy. Mali muzycy prezentowali swoje instrumenty i opowiadali o swoich zainteresowaniach muzycznych. Oklaski od koleżanek i kolegów były nagrodą za wspaniały koncert.  Mamy naprawdę zdolne dzieci.

Wychowawcy: Wioletta Bucko i Beata Hanka