Kronika 2016/17‎ > ‎

Czy potrafię opiekować się domowym przyjacielem?

opublikowane: 14 gru 2016, 10:24 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 gru 2016, 08:18 ]
Czy potrafię opiekować się domowym przyjacielem? Taki tytuł nosił klasowy projekt realizowany przez uczniów klasy II a od połowy listopada. W tym czasie  dzieci przygotowywały prezentacje o swoich domowych zwierzakach lub o ulubionych przedstawicielach świata zwierząt jeśli nie mają pupila w domu. Dzięki projektowi  utrwalone zostały pojęcia: ssaki, gryzonie, pokrycie ciała, zmysły, budowa ciała, zwyczaje. Uczniowie doskonalili umiejętności poszukiwania informacji oraz selekcjonowania ich w różnych źródłach, prezentowania się na forum oraz wykonywania plakatów. Po każdej prezentacji uczniowie układali i pisali notatki na dany temat. Po kolejnych wystąpieniach umiejętność redagowania i zapisywania była coraz doskonalsza. Gościliśmy w klasie chomiki, myszoskoczki, królika, kota oraz psy. Były to bardzo interesujące spotkania.                                              A oto jedna z prac napisana  w grupie:

„Dzisiaj w naszej klasie był chomik o imieniu Karotka. Natalka opowiedziała nam, że chomik lubi jeść kukurydzę i słonecznik. Zjada też owoce i warzywa. Gdy się boi, to chowa się w sianie. Mieszka w klatce. Ma w niej okienko, przez które zagląda oraz hamak i domek. Karotka jest puszysta i szara. Ma małe czarne oczka i krótkie nóżki.”

Katarzyna Wergieluk