Kronika 2016/17‎ > ‎

Dla Ciebie Polsko!

opublikowane: 13 lis 2016, 08:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 lis 2016, 08:10 ]
To hasło towarzyszyło przez cały dzień 10 listopada 2016 r. całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu.

98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zaszczepiła w nas słowa pieśni patriotycznych, kroki tańców narodowych, zdolności plastyczne i wokalne, pobudziła do udziału w szkolnym biegu niepodległości i pozwoliła spotkać się z pasjonatami przeszłości. Progi naszej placówki odwiedzili panowie Jan Bodzianny i Andrzej Wesołowski z sekcji historycznej „Baśka” klubu jeździeckiego „Brawura” przy stajni u Jasinka. Patrząc na polskie stroje narodowe – żupan, kontusz, pas kontuszowy, szablę i piękne czapy podziwialiśmy sztukę fechtunku dawnej szlachty.

Nasi koledzy wypowiedzieli się w filmie „Za co kocham Polskę” i również pan Burmistrz Mariusz Tomiczek grał z nami w historycznego KAHOOTA. Młodsi uczniowie z klasy I a i III d zaprezentowali nam „Mazura” i „Poloneza”. My byliśmy biało-czerwoni, a wszystko to „DLA CIEBIE POLSKO!”

red. E. Wojtusik