Kronika 2016/17‎ > ‎

Dni Języków Obcych 2017

opublikowane: 30 maj 2017, 09:40 przez SP 4 Lubań
Z okazji corocznych Dni Języków Obcych przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy w tym roku 11 maja Turniej Językowo-Sportowy dla klas I-III oraz Turniej "KAHOOT" dla klas IV-VI.

Uczniowie klas młodszych mogli wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Konkurencje językowe przeplatały się z zawodami sportowymi. Emocje towarzyszyły nam do ostatniej konkurencji, po której zliczono punkty i ogłoszono wyniki. Na pożegnanie wszyscy otrzymali słodkie cukierki i pamiątkowe dyplomy.

Nie mniej emocjonujący był Kahoot dla klas starszych. W rywalizacji brali udział uczniowie i nauczyciele. Pytania w wersji dwujęzycznej (niemieckiej i angielskiej) pozwoliły na wykazanie się swoją wiedzą zarówno z zakresu języka, jak i kultury oraz realiów życia w krajach europejskich.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zasłużone gratulacje.

Dopełnieniem obchodów Dni Języków Obcych było ogłoszenie konkursów językowo-plastycznych oraz nagrodzenie uczniów za przeprowadzone już konkursy językowe Sprachdoktor, Dyktando z Języka Angielskiego oraz Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego.

red. P. Dwornik