Kronika 2016/17‎ > ‎

Drugoklasista studiuje na Uniwersytecie we Wrocławiu!

opublikowane: 23 mar 2017, 11:32 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 mar 2017, 07:33 ]
Mimo, że ma zaledwie 8 lat to już udało mu się zostać studentem pierwszego i największego Uniwersytetu Dzieci. Mowa jest o Tymonie, uczniu klasy 2d, który rozbudza swoją ciekawość i inspiruje się nauką poprzez udział w ciekawych wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców, naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców współpracujących z Uniwersytetem Wrocławskiem, Warszawskim, Jagielońskim w Krakowie, AGH, Medycznym i z innymi renomowanymi uczelniami w Polsce.

Udział w tego typu przedsięwzięciu jest bardzo dużym wyróżnieniem dla każdego ucznia, któremu uda się dostać na taki Uniwersytet!

Projekt Uniwersytet zmienia oblicze edukacji każdego młodego ucznia. Połączenie zabawy z nauką daje dziecku możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Tymon jest na kierunku Inspiracje. Ma za sobą już 3 warsztaty z których dowiedział się jak stworzyć dobry biznesplan, czy w Polsce mieszkają tylko Polacy, a we Włoszech Włosi, czy nauka może być zabawą, a także wykład „Dlaczego na świecie jest tak dużo języków?”

Trzymamy kciuki za zdanie sesji letniej z samymi „szóstkami” w indeksie.

Wychowawca Marta Palczewska