Kronika 2016/17‎ > ‎

Kartka z pamiętnika

opublikowane: 21 mar 2017, 08:07 przez SP 4 Lubań
Uczniowie koła polonistycznego uczestniczyli w pierwszym spotkaniu
Młodzieżowego Klubu Czytelniczego
w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu

Lubań,17.03.2017r.
Drogi pamiętniku!

Wczoraj o godzinie 16:00 poszłam wraz z moją przyjaciółką, na spotkanie ludzi kochających książki , czyli Mołodzieżowego Klubu Czytelniczego, na które serdecznie zaprosiła nas nasza pani polonistka do gmachu Biblioteki Miejskiej naszym mieście . Pani Beata Baczyńska - Smyczek oczywiście była tego dnia z nami:):

Od przekroczenia progu budynku, panowała miła atmosfera, te wiekowe mury kryją w sobie jakis czar... . W czytelni dla dzieci czekała na nas przemiła organizatorka spotkaniapani Pani Marta Kaba, która przywitała nas uśmiechem oraz ciepłą herbatą i słodkościami. Gdy wszystkie osoby mające ochotę na dyskusję przybyły, Pani bibliotekarka zapytała nas o książki, które przeczytaliśmy w ostatnim czasie. Każda z nas opowiedziała o bohaterach i temetyce oraz podzieliłyśmy się swoimi odczuciami. I tak zaczęła się nasza długa rozmowa o książkach. Każda z nas miała coś innego do powiedzenia, lubiła co innego i dlatego nasza rozmowa była przepełniona emocjami i niezwykłym dla mnie uczuciem, że osoby siedzące w pomieszczeniu naprawdę kochają czytać , dominowało stwierdzenie, że to przenosi nas naprawdę w zupełnie inny świat-świat wyobraźni.

Cudownie się bawiłam i mam nadzieję, że pojawię się jeszcze wśród tych osób nie raz i znów z radością porozmawiamy o książkach.

red. Patrycja Kamuda kl. 6c