Kronika 2016/17‎ > ‎

KOLEJNA PODRÓŻ Z OBIEŻYŚWIATEM - POZNAJEMY AZJĘ – PROJEKT W KLASIE III D

opublikowane: 28 lis 2016, 06:55 przez SP 4 Lubań
Wędrowanie palcem po mapie i zdobywanie informacji stało się naszą pasją. W obecnych czasach bardzo ważna jest edukacja międzykulturowa. Działania w ramach projektu miały popularyzować wiedzę o kulturze i społeczeństwach Azji. Podobnie jak uczestnicy programu Azja Ekspres uczniowie klasy III d zaliczali zadania związane z tym kontynentem. Projekt realizowaliśmy w ciągu jednego tygodnia, ale dzisiaj już wiemy, że to bardzo mało czasu by poznać tajemnice krajów azjatyckich. W trakcie zajęć poszczególne grupy omawiały charakterystyczne cechy klimatu, zwierzęta, roślinność, wspaniałe zabytki. Poznaliśmy niezwykle ciekawą kulturę. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, piękne plakaty, prace plastyczne. Milena wprowadziła nas w świat azjatyckiej kuchni, która jest bardzo zdrowa i smaczna. Amelka uczyła nas orgiami. Wszystkie grupy wykazały się dużą wiedzą. Zajęcia poświęcone były ważnym elementom kultury Chin, Wietnamu, Indii, Tybetu, Tajlandii, Malezji - świętom, opowieściom, strojom i jedzeniu. Wędrowaliśmy również razem ze Stasiem po najwyższych górach świata – Himalajach. Na zajęciach gościliśmy również zaprzyjaźnioną klasę III e. Zajęcia stały się są okazją do lepszego poznania tego kontynentu, ale też poszukiwania podobieństw między tym co znamy z Polski a tym co rozpowszechniło się w kulturach Azji. Czekamy na kolejny projekt– poznamy Afrykę.

Uczniowie klasy III d z wychowawcą Wioletta Bućko