Kronika 2016/17‎ > ‎

KONCERT EDUKACYJNY „ TURYSTA PRZYJACIELEM PRZYRODY

opublikowane: 26 kwi 2017, 04:09 przez SP 4 Lubań

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej na inaugurację Lubańskiej Wiosny Ekologicznej. To był wspaniały koncert pod hasłem „ Turysta przyjacielem przyrody”. Muzycznymi i poetyckimi wstawkami lubańskie, zdolne dzieci umilały zaproszonym gościom czas. Pani Agnieszka Wierzbicka zaprosiła wszystkie dzieci do stworzenia „ Kodeksu dobrego Turysty”. Podczas naszych wędrówek postarajmy się zachowywać jak prawdziwi turyści. Przed nami wiele wycieczek, wyjazdów na „ zielone szkoły”, dlatego pamiętajcie turysta:

1. Dba o przyrodę.

2. Podziwia piękno otaczającej nas przyrody, bo od niej można nauczyć się wiele.

3. Na wycieczkach liczy się koleżeństwo i współpraca – turyści pomagają sobie w różnych sytuacjach.

4. Nie gna do przodu, nikogo też nie zostawia się w tyle.

5. Stara się zachowywać spokojnie , bez krzyku.

6. Spaceruje po wyznaczonych szlakach.

7. Nie pozostawia po sobie żadnych śmieci.

8. Nigdy nie dokarmia zwierząt.

9. Nie zrywa i nie niszczy bezmyślnie tego co żyje.

10. Odpoczywa wśród przyrody i nabiera sił przed kolejnym, pracowitym dniem.

Niech każda wycieczka będzie dla Was wielkim przeżyciem i mile spędzoną chwilą w gronie koleżanek i kolegów.
red. Wioletta Bućko