Kronika 2016/17‎ > ‎

„LEKCJE Z KLASĄ” – ogólnopolska kampania Fundacji Uniwersytetu Dzieci

opublikowane: 5 cze 2017, 06:59 przez SP 4 Lubań
Uczniowie klasy III d pod opieką wychowawcy Wioletty Bućko już od trzech lat współpracują z Fundacją Uniwersytetu Dzieci, realizując ciekawe zajęcia według scenariuszy naukowców z wielu dziedzin. Tym razem przystąpiliśmy do programu, którego głównym celem było rozwijanie kompetencji społecznych. Podczas zajęć uczyły się jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje, dobrze komunikować się ze sobą, działać na rzecz najbliższego otoczenia. Są to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Lekcje z klasą to nowatorskie narzędzie, dzięki któremu uczniowie wzięli udział w wartościowych zajęciach opartych o interaktywny zestaw „ Profesor Szkiełko i tropiciele”. Razem z przewodnikiem - Profesorem Szkiełko - dzieci odkryły, dlaczego warto obserwować swoje emocje i nawiązywać dobre relacje z innymi ludźmi. Uczniowie przenosili się w baśniowy świat tropicieli emocji, relacji i kreatywności. Podczas programu zrealizowaliśmy sześć zajęć warsztatowych 2-3 godzinnych:
  • Jak ludzie przeżywają emocje?
  • Jak wydobywa się emocje?
  • Jak ukryć emocje w filiżance?
  • Kto w rodzinie jest najważniejszy?
  • Czym ludzie różnią się między sobą?
  • Ile pomysłów mieści się w głowie?
Podróż stała się niezapomnianą przygodą i nauką, zakończoną uratowaniem Planety Twórczego Myślenia.

red. Wioletta Bućko