Kronika 2016/17‎ > ‎

OGÓLNOPOLSKI KONKURS UNIWERSYTETU DZIECI DLA NAUCZYCIELI

opublikowane: 11 gru 2016, 04:10 przez SP 4 Lubań
Kolejny sukces naszej szkoły na szczeblu ogólnopolskim . W ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” pani Wioletta Bućko znalazła się na liście laureatów i otrzymała wyróżnienie i nagrodę pieniężną za swoją pracę konkursową.

Jury nie przyznało I nagrody, przyznano II i III nagrodę i 15 wyróżnień. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych aktywności badawczych związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju. Polegał na wymyśleniu i opracowaniu aktywności dla uczniów, których celem jest zbadanie, jaki mogą mieć wpływ na szeroko pojęte środowisko i ekosystem, nabycie przez nich świadomości ekologicznej oraz wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Nauczyciel tworzył sześć aktywności badawczych, dołączał zdjęcia, prezentacje multimedialne, spis potrzebnych materiałów do przeprowadzenia zajęć, praktyczne wskazówki do realizacji zadań. Prace oceniane były za oryginalność, walory merytoryczne i zrozumiały język przekazu. Zgodnie z regulaminem praca zostanie opublikowana na łamach czasopisma AURA a zadania badawcze wykorzystane w scenariuszach zajęć Uniwersytetu Dzieci. Serdecznie gratulujemy wygranej !