Kronika 2016/17‎ > ‎

Pisaliśmy do ...

opublikowane: 23 cze 2017, 04:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 cze 2017, 12:18 ]
Na zajęciach koła języka angielskiego, prowadzonego przez panią Magdę Janikowską, przygotowaliśmy w grudniu 2016 roku kartki świąteczne z życzeniami dla żołnierzy stacjonujących w Kosowie. Kilka kartek napisaliśmy po angielsku, i te zostały przekazane przez zaprzyjaźnionego dowódcę XXXV zmiany KFOR dowódcom amerykańskim i węgierskim. Panowie odpisali nam z podziękowaniami na adres mailowy szkoły.

            Od tego czasu korespondujemy z LTC Scottem Virgilem, który w USA jest dowódcą batalionu kawalerii powietrznej (1-33 CAV 3rd BCT 101st ABN DIV). Pytaliśmy pana pułkownika o jego rodzinę, zwierzęta, hobby, pracę. Dowiedzieliśmy się, że lubi pracować z polskimi żołnierzami i smakuje mu polskie jedzenie. My sami też opowiedzieliśmy o sobie, naszych zainteresowaniach, szkole i zostaliśmy pochwalenie za znajomość języka angielskiego.

            Przed Wielkanocą ponownie przygotowaliśmy kartki świąteczne, tym razem z kolegami z młodszego kółka. Po świętach otrzymaliśmy podziękowania, a pułkownik Virgil napisał, że strasznie podoba mu się nasz zwyczaj Lanego Poniedziałku.

            Na ostatnich zajęciach podziękowaliśmy panu pułkownikowi za poświęcony nam czas oraz zaprosiliśmy go do korespondencji w przyszłym roku szkolnym i do odwiedzenia naszego miasta i szkoły.

Amelka z IVb, Kasia, Alan i Igor z Vb

 

Comments