Kronika 2016/17‎ > ‎

,,PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

opublikowane: 21 paź 2016, 02:56 przez SP 4 Lubań

Równo o 16:30 wszyscy uczestnicy koła polonistycznego  pięknie odstrojeni stawiliśmy się przy naszej  szkole, czekał już na nas nasza Pani – Beata Baczyńska -Smyczek wraz z opiekunami – panią Julianną Matyjewicz i panią Wiolettą Paszkowską. Przyjechał autobus. Wyruszyliśmy do Jeleniej Góry .Droga przebiegała przyjemnie, dużo rozmawialiśmy, humory nam dopisywały. Kiedy dojechaliśmy, wyszliśmy z autobusu i ruszyliśmy prosto do Filharmonii. Weszliśmy  do Sali Koncertowej im. Stefana Strahla i zajęliśmy miejsca. Pojawili się muzycy zespołu „ For seasons”,  by zagrać Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Janusz Nykiel – skrzypce
Jacek Szreniawa – gitara elektryczna
Jakub Olejnik – gitara basowa
Zbigniew Lewandowski – perkusja
Łukasz Perek – instrumenty klawiszowe


ukłonili się i bez zastanowienia zaczęli grać  sławny utwór o nazwie ,,Cztery Pory Roku" op.8 nr 1-4. Dzieło napisane przez Antonio Vivaldiego.                  

 Od razu zobaczyłem zimę ,dokładnie opisaną nutami.

Wyobraziłem sobie prószący śnieg i pozytywne emocje towarzyszące zimowym zabawom -zjazdy na nartach, na sankach ,lepienie bałwana i jazdę na łyżwach. Widziałem także światełka i ozdoby na choinkę, rodzinną wigilię. Autor opisał muzyką tą lepszą stronę zimy.

Kiedy muzycy skończyli  pierwszą część, przestali grać , wówczas lider zespołu przedstawił muzyków. Przywitał się i rozpoczęła się  druga część koncertu.

Wiosnę zaczęły smutne i wolne dźwięki .Wyobrażałem sobie topniejący śnieg i rozkwitające kwiaty .Drzewa, które ubierają się w liście i ozdabiają się kwiatami ,zieleniejącą trawę. Pola i lasy, w których spacerują zwierzęta wybudzone z zimowego snu. Wiosenny deszcz, spadający z nieba jak krople rosy z liści, pajęczyn i trawy. Latające piękne motyle,  wyglądające jak dzieło  najwybitniejszego malarza. Zagrano to tak jak być powinno słyszałem głosy dzieci, które tęsknie pytają kiedy koniec szkoły ?Zanim się obejrzą on już nadejdzie.

red. B. Baczyńska Smyczek

Comments