Kronika 2016/17‎ > ‎

PODRÓŻE Z OBIEŻYŚWIATEM - AMERYKA POŁUDNIOWA

opublikowane: 28 kwi 2017, 08:52 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 maj 2017, 00:14 ]

Uczniowie klasy  III d i III e zrealizowali kolejny projekt edukacyjny.  Tym razem wędrowaliśmy przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej.  Była to kolejna wędrówka palcem po mapie w cyklu  „  Podróże z Obieżyświatem- poznajemy kontynenty”.  Dzieci przez cały tydzień  zdobyły  wiedzę dotyczącą krajów Ameryki Południowej, położenia geograficznego, wielkości kontynentu, ukształtowania terenu, fauny , flory, sposobu życia mieszkańców , tradycji i obyczajów mieszkańców. Oglądaliśmy filmy przyrodnicze i prezentacje multimedialne. Poznaliśmy las równikowy Amazonki. Wykonywaliśmy prace plastyczne: kolorowe papugi,  peruwiańskie lamy. Słuchaliśmy muzyki południowoamerykańskiej. Uczniowie chętnie prezentowali się na forum grupy, przekazując ciekawostki danego kraju. Z zapałem i zaangażowaniem uczniowie interesowali się każdym nowym miejscem.

A Wy lubicie podróże? Marzycie czasem by spakować plecaki i ruszyć w nieznane? Każdy chciałby przeżyć niezwykłe przygody. Trzeba mieć sporo odwagi by podróżować po świecie, ale każdy może wędrować palcem po mapie i pogłębiać swoją wiedzę. Spróbujcie – to niezwykle ciekawe doświadczenie.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka