Kronika 2016/17‎ > ‎

PODRÓŻE Z OBIEŻYŚWIATEM- POZNAJEMY EUROPĘ – PROJEK W KLASIE III D

opublikowane: 7 lis 2016, 08:07 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 05:25 ]
Uczniowie klasy III d zrealizowali w tym roku szkolnym już drugi projekt. Tym razem skupiliśmy się na „ Podróżach z Obieżyświatem”. Głównym celem projektu było poznanie wybranych krajów Europy. Wędrowaliśmy po Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Austrii i Hiszpanii. Podczas zajęć w szkole omawialiśmy charakterystyczne cechy klimatu, roślinność, zwierzęta, wspaniałe zabytki, architekturę, sportowe osiągnięcia i ciekawostki o danym kraju. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, plakaty. W trakcie zajęć były również degustacje potraw. Poszczególne grupy próbowały zaskoczyć czymś niezwykłym swoje koleżanki i kolegów z klasy. Każdy dzień projektu oznaczał kolejną niespodziankę. Były też sprawdziany wiadomości i nagrody za aktywne słuchanie. Już czekamy na drugą część projektu, gdzie omawiać będziemy kolejny kontynent- Azję.

Wychowawca: Wioletta Bućko