Kronika 2016/17‎ > ‎

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „ KAROLCIA”

opublikowane: 21 mar 2017, 08:10 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 22 mar 2017, 11:00 ]
20 marca 2017 r. uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawcami wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia" w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. To historia o niezwykłym niebieskim koraliku – trzymanym w dłoni, który spełniał natychmiast każde życzenie. Karolcia znalazła niebieską kulkę w szparze podłogi podczas przeprowadzki. Koralik schronił się tam przed natrętną czarownicą Filomeną. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim kolegą, Piotrusiem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Podczas spektaklu uczniowie dowiedzieli się, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym. Karolcia i Piotr uczyli młodych widzów również zasad bezpieczeństwa: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe. Uśmiech na twarzach dzieci wywołała Filomena, która chciała odzyskać magiczny koralik. Jej tańce rozśmieszyły całą widownię. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali widowisko pełne wesołych akcji i wspaniałej gry aktorów. Uwagę dzieci przyciągały piękne, kolorowe dekoracje przeplatane nowoczesną technologią. Klasa II e i III d po spektaklu spotkały się z aktorami. Wszyscy wrócili do szkoły podekscytowani, ze wspaniałymi wrażeniami. Czekamy na następne przedstawienia.
red. Joanna Smaga