Kronika 2016/17‎ > ‎

Reklama czytania

opublikowane: 16 mar 2017, 09:22 przez SP 4 Lubań

Uczniowie  kl.6c wzorowo czytają lektury, dobra znajomość treści, wyobraźnia i ogromne zaangażowanie  pozwala im na realizację ciekawych  pomysłów podczas lekcji j. polskiego. Przeczytajcie jak wspominają prace nad książką wszechczasów, czyli „ Robinsonem Cruzoe” Daniela Defoe. 

Warto brać z  Ich systematyczności w czytaniu przykładJ

 Polecam Beata Baczyńska - Smyczek

 

26.01.2017r.    Drogi pamiętniczku!

 

Dziś na lekcji języka polskiego bawiłam się wspaniale! Ostatnio przerabiamy lekturę pt. „ Robinson Kruzoe” i dzisiaj przedstawialiśmy nawiązujące do niej scenki. Moja grupa, czyli: Martyna, Olek, Nadia, Oliwia i ja przygotowaliśmy scenkę „Biuro Podróży”. Nadia i Olek zostali małżeństwem, ja wcieliłam się w rolę właścicielki biura podróży, a Oliwia i Martyna zagrały dzieci Nadii i Olka. Uważam, że nasza scenka udała się, lecz  w przyszłości rozbudujemy dialogi. Cała nasza klasa bardzo się postarała i wszystkie grupy wypadły cudownie, ale najbardziej podobała  mi się scenka biura podróży „Poli”, gdyż została porządnie dopracowana oraz scenka grupy, która nazywała się „Nagi instynkt przetrwania”, ponieważ rozśmieszyła mnie do łez. Podobają mi się takie pracę, bo uczą, bawią oraz są bardzo przyjemne i chętnie w nich uczestniczę.

 

 Aleksandra Hanka kl. 6c

 

Czwartek, 26.01.2017 r.

 

  Drogi pamiętniczku ,dziś w szkole najbardziej spodobała mi się lekcja j. polskiego ,gdzie przygotowaliśmy w  grupach scenki i prezentowaliśmy je.

   Ogólnie temat  brzmiał: „Na wyspie Robinsona Cruzoe’’, nasza grupa zaprezentowała szkołę przetrwania ,wcieliłem się w rolę dzikiego człowieka wraz z Kacprem i Fabianem .Nasz występ uważam za udany ,chociaż pojawiły się niedociągnięcia.

Moim zdaniem najlepszą scenkę przygotowała grupa Patrycji ,Juli ,Sandry oraz Martyny, które zaprezentowały  „Biuro podróży Poli” , podobał mi się ich piękny  opis wyspy.

  Ta lekcja była wspaniała cieszę się, że często  wykonujemy ciekawe zadania.

 Szymon Kukułka kl6c

 

 

 Piątek,27.01.2017

Drogi pamiętniku!

Na dzisiejszej lekcji języka polskiego prezentowaliśmy scenki przygotowane w oparciu o  powieść podróżniczą pt "Robinson Crusoe". Każdy zespół przedstawił fantastyczną pracę, np. moi koledzy przygotowali scenkę pt " Nagi instynkt przetrwania". Całokształt był wykonany fenomenalnie!.

Stroje oraz rekwizyty , które przynieśli były , fantastyczne . Chłopcy tak dobrze zagrali , że myślami przeniosłam się na wyspę .  Rozśmieszył mnie moment , gdy Marceli przebrał się za owieczkę . Cieszę się , że nasza Pani pozwala nam na tak świetne  zrozumienie treści lektury.

          Niestety kończę pamiętniku . Pa! Do jutra !

 

                                                                                                Martyna Dynowska kl6c

 

Comments