Kronika 2016/17‎ > ‎

Rozpoczęliśmy cykl warsztatów ekologicznych w Karkonoskim Parku Narodowym.

opublikowane: 18 wrz 2016, 10:01 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:40 ]
14 września 2016 r. klasa IVc wzięła udział w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.  Tematem warsztatów bylo  przekształcanie środowiska przez siły natury oraz przez człowieka.  Edukator KPN-pan Leszek Skrętkowicz- wybrał dla nas trasę korytem Kamieńczyka gdzie zobaczyliśmy skutki erozji. Działalność człowieka -np. wycinanie drzew- obserwowaliśmy w otulinie parku. Ponieważ trasa była dość trudna, każdy uczeń pomagał sobie w czasie wędrówki kijkiem trekingowym. Pogoda była tak piękna,  że poczuliśmy się jak na wakacjach. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wyjadą aż 35 razy do Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego.
Katarzyna Kotarska-Janeczko