Kronika 2016/17‎ > ‎

ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

opublikowane: 3 paź 2016, 09:33 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:28 ]
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

23 września uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 19-ro dzieci.

Ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym. Uczniowie wykazali się wieloma umiejętnościami, które zaprezentowali podczas kolejnych prób: recytatorskiej, muzycznej, matematycznej, sprawnościowej i przyrodniczej. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, które przeprowadziły panie - dyrektor szkoły Marzena Tomczyk oraz wicedyrektor Elwira Wojtusik. Panie dyrektor dokonały ceremonii dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

red. Edyta Kalinowska - Hanka