Kronika 2016/17‎ > ‎

Śniadanie Daje Moc

opublikowane: 28 lis 2016, 07:04 przez SP 4 Lubań
8 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców zorganizowali wspólne śniadanie. Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w programie pt.„Śniadanie Daje Moc”. Celem naszego spotkania było uświadomienie uczniom jak ważną rolę odgrywa nasz poranny posiłek. W ramach zajęć uczniowie realizowali scenariusze dotyczące zdrowego porannego posiłku. Przygotowując się do śniadania uczniowie z klasy Ia wykonali m.in.: przekąski, pasty, twarożek i soki. Na naszym stole nie zabrakło kolorowych warzyw, owoców, nabiału, pieczywa, past, sałatek, soków, płatków i miodu. Wspólne śniadanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Jesteśmy pewni, że wydarzenie „Śniadanie Daje Moc”, zagości na stałe w naszej szkole i przyczyni się do zmian żywieniowych wszystkich naszych uczniów.

red. E. Kalinowska Hanka