Kronika 2016/17‎ > ‎

Spotkanie w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej „W iglastej sukience przez liście – o jeżu i jego trybie życia”

opublikowane: 28 gru 2016, 04:11 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 28 gru 2016, 10:05 ]
We wtorek 20 grudnia 2016 r. klasa III d na czele z panią Dyrektor Marzeną Tomczyk uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w RCEE w Lubaniu. Tematem przewodnim była sylwetka jeża a także jego zadania i rola w środowisku naturalnym. Był to czas, który odsłonił nam wiele informacji niejednokrotnie bardzo zaskakujących i motywujących do badania postaci tego małego ssaka. Poza wykładem wygłoszonym przez panie prowadzące uczniowie uczestniczyli w zabawie edukacyjnej poprzedzonej nauką piosenki, co posłużyło lepszemu przyswojeniu wiedzy dotyczącej naszego bohatera. Ostatnim etapem zajęć było tworzenie pracy plastycznej. Uczniowie wykonywali jeża z wykorzystaniem klonowych nosków, które imitowały kolce. Czas spędzony w RCEE w inspirujący sposób pobudził umysły małych odkrywców do większej wrażliwości ekologicznej i troski o te zwierzęta. Zajęcia przygotowały i poprowadziły pani Agnieszka Wierzbicka i pani Agnieszka Łasica, za które serdecznie dziękują uczniowie III d i wychowawca klasy Wioletta Bućko.

red. Karolina Piskorz