Kronika 2016/17‎ > ‎

Sudecka Zagroda Edukacyjna

opublikowane: 12 gru 2016, 05:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 gru 2016, 07:02 ]
Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach.       30 listopada uczniowie klas II a i II d uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, które przeniosły wszystkich w bardzo odległe czasy w dziejach Ziemi.  Dzieci zobaczyły strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce. Mogły sprawdzić jak się czują ludzie podczas trzęsienia Ziemi i co się dzieje z zabudowaniami, gdy podczas powodzi woda dociera do terenów zalewowych. Pan geolog zainteresował uczestników wycieczki wspaniałymi okazami skał, ich barwą, kształtem ,pochodzeniem i dziwnymi  nazwami.  Podczas własnoręcznie wykonanych w laboratorium doświadczeń  uczniowie próbowali zrozumieć budowę wnętrza naszej planety. Obserwowali również ciekawe zjawiska podobne do wybuchu wulkanu. Czas umykał bardzo szybko w tym interesującym  miejscu i nikt się nie nudził.

Wychowawczynie: K. Wergieluk  i  M. Palczewska