Kronika 2016/17‎ > ‎

Szkolne dni sportu

opublikowane: 7 cze 2017, 11:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 cze 2017, 09:44 ]

Dnia 30 i 31 maja odbyły się w naszej szkole dni sportu. Pierwszego dnia, po oficjalnym rozpoczęciu i sprawdzeniu obecności, dzieci z klas V i VI przystąpiły do rozgrywek sportowych. Zawody zostały podzielone na trzy areny zmagań.

Na pierwszej arenie,  nieprzekupny sędzia Grzegorz Halczuk, prowadził turniej piłki nożnej, na drugiej mecze piłki koszykowej sędziował pan Mateusz Szmigiel, natomiast zawody lekkoatletyczne prowadził pan Paweł Książek.

Zawody przebiegły sprawnie a uczestniczące w nich dzieci wykazały się wielkim zapałem i wolą walki. Zwycięzcą składamy serdeczne gratulację.

Wyniki I dnia:

Klasy V                      Klasy VI

I miejsce             6c                                5a

II miejsce            6b                                5c

III miejsce           6a

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły dzieci z klas  I-IV. Dla klas I-III  zostało przygotowanych osiem konkurencji na torze przeszkód.  Klasa 1 a oraz wszystkie klasy drugie rywalizowały razem a wszystkie trzecie osobno.

Zawodom towarzyszyły wielkie emocje, a cała rywalizacja toczyła się w duchu fair play.

Wyniki              Klasy I                  Klasy II                        Klasy III

I miejsce             Ia                          2a i 2c                              2d

II miejsce                                           2e                               2a i 2b

III miejsce                                          2b                               2e i 2f

W tym samym czasie klasy czwarte skakały w dal i ścigały się na 60 metrów. Po konkurencjach lekkoatletycznych rozegrały turniej unihokeja na sali gimnastycznej. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa 4a drugie miejsce zajęła klasa 4b, klasa 4c nie uczestniczyła w zawodach gdyż spędzał czas na wycieczce.

Podczas trwania igrzysk szkolnych został zorganizowany plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły. Głosowały wszystkie dzieci klas 4-6, oraz nauczyciele.

Poniżej przedstawiam wyniki plebiscytu:

Najlepszy sportowiec w kategorii klas 4 dziewcząt:  OLIWIA BORYSIUK

Najlepszy sportowiec w kategorii klas 4 chłopców:  PIOTR WOJTUSIK