Kronika 2016/17‎ > ‎

Tajny zamek Czocha

opublikowane: 18 paź 2016, 08:42 przez SP 4 Lubań
W sobotę 15.11.2016r., około godz. 9.00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz uczniowie zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 ( w sumie około 50 osób ), zebrali się w rejonie Placu Staszica w Lubaniu, aby udać się autobusem na wyprawę na zamek Czocha, mieszczący się w miejscowości Sucha, koło Leśnej. Tego dnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – Zamek Czocha zaprosił bowiem wszystkich, którzy interesują się przeszłością na kolejną edycję Zamkowych Spotkań z Historią pt. „Tajny Zamek Czocha”.

Kiedy dojechaliśmy, okazało się, że Zamek Czocha stał się na ten jeden dzień prawdziwą siedzibą miłośników historii. W ciekawy i nowatorski sposób zabrano wszystkich przybyłych w podróż do przeszłości. Różnorakie prelekcje, możliwość zakupu wydawnictw historycznych i rozmów z autorami oraz zwiedzanie zamku, to wszystko czekało na przybyłych z różnych stron pasjonatów historii.

Naszym przewodnikiem i osobą, dzięki której nasz wyjazd był możliwy był pan Piotr Kucznir. To właśnie dzięki jego gościnności (wycieczka była w 100% bezpłatna) mogliśmy cieszyć się z uczestnictwa w tak wartościowym projekcie. Bardzo dziękujemy, klimat i wiedzę na zawsze zatrzymujemy!!!

red. A. Franczak