Kronika 2016/17‎ > ‎

Technologiczne abecadło w SP4 w Lubaniu

opublikowane: 19 paź 2016, 10:19 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 05:27 ]
Po raz kolejny nasza społeczność  wzięła udział w  Dniu z Technologią, czyli wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole.

Tym razem wszystko odbyło się pod hasłem "Technologiczne abecadło". Tak jak pierwszaki, gdy przychodzą do szkoły, uczą się poszczególnych liter, by za ich pomocą poznawać świat ukryty w piśmie, tak wszyscy nasi uczniowie, a także ich nauczyciele, wciąż oswajają kolejne osiągnięcia TIK, wykorzystując je, by uczyć się wciąż nowych rzeczy. Lekcje w tym dniu, jak mówiły dzieci, były najlepszą zabawą, poprzez którą nauczyły się min.: jakie zwierzęta zamieszkują Puszczę Białowieską, jak wykonać pomponik z włóczki; czytały baśnie i legendy, skorzystały z gier i zabaw internetowych, by podszkolić się w językach obcych i matematyce, wykorzystały aplikacje w swoich telefonach,by za pomocą kodu QR odkryć dodatkowe zadania specjalnie premiowane.

Pokazanie dzieciom, że telefon czy tablet może służyć nie tylko do gry, to jeden z celów organizowania takich zajęć w naszej szkole.

red. Monika Boniarczyk

Spot reklamowy