Kronika 2016/17‎ > ‎

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

opublikowane: 5 wrz 2016, 11:55 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:50 ]
1 września 2016 r. powitał nas wszystkich pięknym słońcem. Skończyły się wakacje i nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej edukacyjnej przygody.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaczęła się jednak nieco inaczej – niczym z powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis?” przebrani uczniowie i nauczyciele budzili zainteresowanie wszystkich przybyłych na akademię. Pani Beata Baczyńska – Smyczek odczytała fragment powieści przenosząc wszystkich do czasów wielkiego Imperium Rzymskiego istniejącego w epoce starożytnej. Następnie pani wicedyrektor Elwira Wojtusik wyjaśniła, że właśnie włączamy się w akcję pod patronatem prezydenta RP „Narodowe czytanie”. Żywy obraz, piękno literackiego tekstu i zachęta włączenia się do rodzinnej lektury wprowadziły nas w Nowy Rok Szkolny.

W dalszej części uroczystości wysłuchaliśmy przemówień pani dyrektor Marzeny Tomczyk, która powitała wszystkich bardzo serdecznie podkreślając hasło, które towarzyszyło nam będzie przez kolejne dziesięć miesięcy pracy „Pomagając innym, wzbogacamy siebie” oraz ciepłych słów zaproszonych gości.

Szczególnie dumni byli uczniowie klasy pierwszej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i ciekawie rozglądali się dookoła – badając w ten sposób „nowy teren”. Na medal spisali się również wszyscy wychowankowie z klas IV-VI gdy w ciszy i z godnością oddawali hołd poległym za ojczyznę.

A potem… To już wiadomo – podręczniki, plan lekcji, nasza Pani/Pan, nasza klasa oraz mnóstwo powakacyjnych wrażeń i… ciekawość – jaki będzie ten rok? Odpowiemy w czerwcu.

Fotografie
Comments