Kronika 2016/17‎ > ‎

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opublikowane: 3 paź 2016, 09:41 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:45 ]
30 września 2016 r. obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła otrzymała licencję Organizatora Lokalnego akcji, w której uczestniczyło 2998 szkół z 14 krajów świata.

O godzinie 8.00 uczniowie klas IV-VI spotkali się na apelu, którego celem było przypomnienie uczniom, że obchodzimy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Posłużyła nam do tego aplikacja KAHOOT, którą uczniowie poznali w naszej szkole. Zalogowani przez swoje smartfony uczniowie odpowiedzieli na 20 pytań z tabliczki mnożenia. Najlepiej i najszybciej odpowiadał Tomasz Trefler z klasy VIb i on zdobył tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia na rok 2016/2017.

W budynku szkoły oraz na boisku było 8 stoisk, na których 20 uczniów z klas 5a, 5b, 6b i 6c egzaminowało na przerwach chętne osoby ze znajomości tabliczki mnożenia. Certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskało 106 osób - w tym także nauczyciele.

Egzaminatorów z klasy Vb zaprosili na lekcję matematyki uczniowie klasy IIIc. Zdobyli oni 11 certyfikatów, popisywali się znajomością tabliczki w zakresie do 50.
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uczniowie zrozumieją, jak ważna i potrzebna jest znajomość tabliczki mnożenia. Jest ona podstawą sukcesu ucznia na matematyce w szkole podstawowej!

Koordynatorami lokalnymi akcji były panie: Elżbieta Soja i Katarzyna Kotarska-Janeczko
- nauczycielki matematyki.