Kronika 2016/17‎ > ‎

Wiosenna galeria obrazów w Czwórce

opublikowane: 2 mar 2017, 07:23 przez SP 4 Lubań

Mimo, że chodzą jeszcze do przedszkola, chciałyby zostać już uczniami. Marzy im się plecak, piórnik i kolorowe zeszyty. Doskonale już wiedzą, że nauka nie musi być nudna! Bawiąc się również możemy się uczyć! Wiedzą to uczniowie, którzy chodzą do Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, a od dzisiaj wiedzą też przedszkolaki z Przedszkola nr 5, które odwiedziły naszą szkołę.

            W tym dniu dzieci wcieliły się w rolę malarzy i stworzyły swoją własną „Wiosenna galerię”. Powstały piękne kolorowe drzewa i kwiaty. Jednocześnie przedszkolaki miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat pór roku, udowadniając przy tym, że posiadają bogaty zasób słownictwa i zmysł artystyczny.

            Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Marta Palczewska i Dorota Głuszek przeprowadziły zajęcia wykorzystując elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii. Dzięki nowoczesnym metodą pracy zajęcia były atrakcyjne i odpowiednio dostosowane do umiejętności dzieci. Poprzez zabawę ćwiczyliśmy motorykę małą i dużą, która niezbędna jest m.in. do pięknego pisania.

            Przedszkolaki emanują świeżą energią i chęcią zdobywania nowych doświadczeń. Są znakomicie przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole. 

            Dziękujemy, że mieliśmy okazję gościć tak wyjątkowe dzieci i w sposób twórczy stworzyć dla Was okazję do ciekawego doświadczania świata. Mamy nadzieję, że będziemy mieli o wiele więcej takich okazji do wyzwalania, wznoszenia, kształtowania, uczenia i przeżywania wraz z Wami wiele natchnionych chwil. Do zobaczenia we wrześniu!

                                                                                                           red. Marta Palczewska

 

Comments