Kronika 2016/17‎ > ‎

W siedem miesięcy dookoła świata…

opublikowane: 13 cze 2017, 12:19 przez SP 4 Lubań
Jak miło posłuchać jeszcze gorących opowieści z podróży !!!

Uczniowie klas 6c i 4c mięli tę okazję, gdyż w poniedziałek 12 czerwca naszą szkołę odwiedziła pani Aleksandra Nowak –globtrotroterka rodem z Zaręby!, weszła jak na podróżniczkę przystało z plecakiem na plecach…i serdecznym, ciepłym uśmiechem na ustach- przepustką do świata relacji międzyludzkich !

Słuchaliśmy… , a w głowie wirowały nazwy: Nepal, Sri Lanka, Himalaje, Tajlandia, Indie…i wiele innych. Przeplatane zdjęciami opowieści, przerywane dopytywaniem o szczegóły, tworzyły w wyobraźni jedną wielką mapę myśli z hasłem „Życie”, bo pani Ola obok cennych informacji , których nigdzie nie wyczytamy, mówiła o tym co ważne i cenne w życiu „ Uczcie się języków obcych, uprawiajcie sporty, marzcie konsekwentnie, nie ma rzeczy niemożliwych” . Uważny słuchacz wyszedł z tej niecodziennej lekcji z bazą cennych informacji jak poradzić sobie w wielu zaskakujących nas sytuacjach z dala od domu i najbliższych!

Pani Olu bardzo dziękujemy za spotkanie i wszystkie cenne wskazówki. Już od dziś czekamy na kolejne spotkanie …., opowieści z podróży…… a może książkę? Wpraszamy się na spotkanie autorskie

red. B. Smyczek

Comments