Kronika 2016/17‎ > ‎

WYCIECZKA DO SZKLARSKIEJ PORĘBY

opublikowane: 17 paź 2016, 08:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 paź 2016, 08:44 ]
11 października uczniowie klas 1.a i 3.c udali się do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie aby uczestniczyć w warsztatach ekologicznych.

Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną, z której dowiedzieliśmy się w jaki sposób zwierzęta radzą sobie z przetrwaniem zimy. Wiemy już, że niektóre zasypiają na zimę, inne odlatują do ciepłych krajów, a te które pozostają z nami zmieniają futro i robią zapasy na zimę. Następnie oglądaliśmy przez binokulary różne preparaty przyrodnicze – mech, kamienie, liście. Na koniec każdy narysował wybrane przez siebie zwierzę, o którym rozmawialiśmy podczas warsztatów. Po wyjściu z budynku udaliśmy się na krótki spacer po okolicy, aby podziwiać piękną jesień w górach.

Wycieczka była bardzo ciekawa, wesoła i pouczająca.

Red. Edyta Kalinowska - Hanka