Kronika 2016/17‎ > ‎

Wycieczka klasy 4a i 4b

opublikowane: 6 maj 2017, 00:12 przez SP 4 Lubań
W dniach 19-21 kwietnia uczniowie klasy 4a i 4b byli na trzydniowej wycieczce w Ostrowie Lednickim, Gnieźnie, Toruniu i Biskupinie. A oto relacje uczniów z 4a:

Około godziny 4:50 Wyjechaliśmy z Lubania na trzydniową wycieczkę do Torunia. W pierwszy dzień pojechaliśmy naszym autokarem do Ostrowa Lednickiego i Gniezna na zwiedzanie z przewodnikiem. Do hotelu przyjechaliśmy około godziny 18:39 Rozpakowaliśmy się i tak zakończył się dzień pierwszy. W drugi dzień wybraliśmy się do muzeum piernika gdzie mogliśmy zrobić swojego własnego piernika! Później poszliśmy do "Domu Legend”. Godzinę później wybraliśmy się z Panią Agnieszką na zwiedzanie Torunia chodziliśmy tak godzina za godziną około godziny 17:15 skończyliśmy zwiedzać Toruń. Pojechaliśmy do hotelu gdzie zakończył się dzień drugi. W trzeci dzień raptem ostatni pojechaliśmy do Torunia i Biskupina i znowu zwiedzanie! W Toruniu byliśmy w "Młynie Wiedzy" oczywiście nie byliśmy w prawdziwym młynie tylko w ogromnym budynku o nazwie "Młyn Wiedzy" były tam różne rzeczy takie jak maszyny do nauki. Mogłam zobaczyć wiele wspaniałych rzeczy! A na sam koniec droga do domu! :D I tak minęły trzy dni w Toruniu. Na BARDZO fajnej wycieczce z moją kochaną klasą 4a!
Natalia Zjawin

Bardzo dużo zwiedzaliśmy + fajny przewodnik + wiele rzeczy się dowiedziałem o Toruniu, Gnieźnie i Biskupinie -------- długa droga - wycieczka była za krótka :-(
Olek Gąsiorek

W trzecim dniu wybieraliśmy się do Biskupina. O godzinie 7:00 było śniadanie a o godzinie 7:45 wszyscy spotkaliśmy się przed autobusem. Pierwszy przystanek był w Młynie Wiedzy w Toruniu gdzie spędziliśmy około 2 i pół godziny. Jak wracaliśmy do domu to zatrzymaliśmy się i nasze nauczycielki poszły do Biedronki po „suchy prowiant” na drogę powrotną. Wróciliśmy około godziny 00:32.Było bardzo fajnie.
Oliwia Szymańska

Na wycieczce bardzo podobała mi się katedra w Gnieźnie była bardzo duża i ładna w środku.
Też podobał mi się posąg pieska w Toruniu. Fajne było robienie pierników, ale jest bardzo twardy.
Mateusz Szwabowicz

Na wycieczce byliśmy w Toruniu, Gnieźnie i w Biskupinie. Zwiedziliśmy muzeum piernika, na polach w Biskupinie, Ostrów Lednicki i dużo więcej...
Plusy: Pierniki, ładne widoki, fajny autokar i dużo zwiedzanie, MEGA HOTEL.
Minusy: Dużo chodzenia.
Bartek Hajdel

Wycieczka w „Toruniu" była przefajna i było dużo różnych zabaw. Najlepiej było w „Młynie Wiedzy", ale trochę za mało czasu było wolnego. W Biskupinie było też fajne. Fajna Wycieczka.
Dominik Żuk :)

Na wycieczce było bardzo fajnie. W Ostrowie lednickim i w Biskupinie też.
Przemek Gołąb

Najbardziej mi się podobało na wycieczce jak zwiedzaliśmy zamek Krzyżaków. Bardzo mi się podobało jak piekliśmy pierniki. Bardzo mi się podobał osiołek ze pozłoconego metalu.
Fabian Pomichter

Na wycieczce było bardzo fajnie. Najlepsze miasto w jakim byłem. Czekam na jeszcze jedną.
Jakub Oleszczuk

Niedawno byłem na wycieczce szkolnej. Mieliśmy bardzo fajny hotel w Toruniu i zwiedziłem bardzo dużo miejsc. A najbardziej podobało mi się w muzeum piernika gdzie można było upiec swojego piernika. Bardzo podało mi się też w planetarium chociaż i tak każdy spał.
Alan Romanowski

Pierwszy dzień w Toruniu zaczęliśmy od muzeum żywego piernika, tam pan pokazał nam w zabawny sposób jak wytwarza się ciasto na pierniki. Następnie robiliśmy własne pierniki. Mogliśmy kupić różne pamiątki w małym sklepiku. Pierniki mogliśmy zabrać do domu lecz były za twarde by je zjeść.
Basia Hamielec

Wycieczka bardzo mi się podobała było wspaniale, fajnie się bawiłam. Hotel był super fajny dobrze się bawiłam na kręglach. Najbardziej podobało mi się muzeum piernika i robienie własnego pierniczka. Ale szkoda, że tak krótko.
Maja Miecznikowska