Kronika 2016/17‎ > ‎

WYCIECZKA NA ZAMEK GRODZIEC

opublikowane: 30 maj 2017, 09:37 przez SP 4 Lubań
Na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu - 389 m n. p. m. w malowniczej scenerii wznosi się bajeczna budowla - Zamek Grodziec. Jest to jedno z ciekawszych miejsc na Pogórzu Kaczawskim, dlatego też 24 maja 2017r., uczniowie – pasjonaci historii Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wyruszyli na wycieczkę właśnie w okolice Złotoryi, aby poznać tajemnice zamku. Była to już druga w tym roku szkolnym wycieczka organizowana w ramach Klubu Historyka, który prężnie działającego w naszej szkole.

Podczas naszego zwiedzania wysłuchaliśmy historii o zamku i ludziach w nim mieszkających, poznaliśmy tajemnicze legendy i obejrzeliśmy przepiękną panoramę gór. Na koniec zwiedziliśmy również salę tortur. Nie zabrakło również innych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku, czy konkursów historycznych, których sponsorem nagród był nasz przewodnik.

Przewodnikiem naszej wycieczki był pan Piotr Kucznir, który przybliżył nam nie tylko historię Zamku Grodziec, ale również ludzi w nim mieszkających. Oprowadził nas po salach i komnatach zamkowych oraz opowiedział legendy z nim związane. Oprócz oglądania zamku i krużganków zamkowych mieliśmy odwiedziny w „Sali” narzędzi tortur, a była to przygoda dla osób o naprawdę mocnych nerwach! Podsumowaniem naszej imprezy był wspólny posiłek, czyli ognisko na dziedzińcu zamkowym, po którym syci i mądrzejsi o nowe informacje i doświadczenia wróciliśmy szczęśliwie do domu.
red. A. Franczak         
Comments