Kronika 2016/17‎ > ‎

WYCIECZKA PIERSZAKÓW DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

opublikowane: 28 lis 2016, 06:58 przez SP 4 Lubań
W dniu 23 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Głównym jej celem było zapoznanie się z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. 

  Po obiekcie oprowadziła nas mama naszego klasowego kolegi Kornela – Pani asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, która jest Oficerem Prasowym KPP w Lubaniu. Mieliśmy okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują lubańscy policjanci. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili nam wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Prawdziwą gratką był bezpośredni kontakt z technikami kryminalistycznymi, jakimi było pobieranie odcisków palców. Wszyscy wnikliwie analizowaliśmy swoje linie papilarne. Poznaliśmy również kilka innych technik badania materiału dowodowego – sposobu jego zbierania z miejsca wypadku i zabezpieczenia. 

  Pani Justyna opowiedziała nam również na czym polega jej praca, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień m.in. jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią, a także dlaczego należy unikać kontaktów z nieznajomymi oraz przebywania w niebezpiecznych miejscach. Dowiedzieliśmy się również jak należy zachować się na wypadek ataku terrorystycznego. Na koniec czekało na nas wiele niespodzianek: kolorowanki oraz prezenty w postaci odblasków i bransoletek „Stop terroryzmowi”.

To była naprawdę wyjątkowa wycieczka!!! Pani Justynie oraz wszystkim funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do jej organizacji i ciekawego i sprawnego przeprowadzenia serdecznie dziękujemy. 

red. E. Kalinowska-Hanka   

Comments