Kronika 2016/17‎ > ‎

WYPRAWA 1 a DO MAJSTERKOWA

opublikowane: 13 mar 2017, 10:18 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 14 mar 2017, 06:45 ]

Dnia 1 marca uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Zgorzelcu. Ich głównym celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Tematem zajęć technicznych było wykonanie stojących wieszaków z drewna. Każdy uczeń miał przygotowane własne stanowisko do pracy. Przy stole „majsterkowicza” czekały fartuszki ochronne, młotki, papier ścierny i drewniane elementy do wykonania wieszaka. Po wysłuchaniu instrukcji pierwszaki ochoczo przystąpiły do pracy pod okiem  wykwalifikowanych pracowników Castoramy, którzy każdemu służyli pomocą. Niezwykłą frajdę sprawiało dzieciom posługiwanie się młotkiem oraz prawdziwą wkrętarką. Po sklejeniu i połączeniu drewnianymi bolcami wszystkich części, uczniowie żwawo przystąpili do  dekorowania  wieszaków. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu. Na koniec za wykonane zadania dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz samodzielnie wykonane prace.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała, ponieważ była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy pracownikom Castoramy za wspaniałe zajęcia!!!

 

                                wych. Edyta Kalinowska - Hanka

Fotografie

Comments