Kronika 2016/17‎ > ‎

WYPRAWA ODKRYWCÓW – WYCIECZKA DO ZAMKU W KLICZKOWIE

opublikowane: 18 lis 2016, 08:13 przez SP 4 Lubań
Dnia 14 listopada 2016 r. uczniowie klasy III d i III e w ramach realizacji bloku tematycznego „ Od pazia do rycerza” wraz z opiekunami wyruszyli na niezwykłą wyprawę. Celem podróży było zdobycie skarbu, który znajduje się w Zamku w Kliczkowie. Przez dwa tygodnie poznawaliśmy dzieje dawnej Polski. Poznaliśmy sylwetki kolejnych władców i królów. Omawialiśmy życie i obyczaje w dawnych czasach. Uczyliśmy się o zamkach, rycerzach i damach dworu. Wycieczka miała być uzupełnieniem naszych wiadomości

Po zamku oprowadzał nas rycerz z Bractwa Rycerskiego„ Syrokomla”. Obejrzeliśmy dobrze zachowane i odnowione wnętrza oraz otaczający park. W zamkowym parku znajduje się cmentarz koni- unikat na skalę światową. W lochach zamku mieliśmy zajęcia. Poznaliśmy elementy garderoby rycerskiej i rozwiązywaliśmy kartę pracy. Najwięcej emocji przysporzyła nam Wyprawa Odkrywców, czyli gra terenowa wokół zamku. Pracowaliśmy w małych grupach, rozwiązując Quest związany z historią tego obiektu. Mapa i tekst wyznaczały kierunek wędrówki do skarbu. Należało się również wykazać zdolnościami matematycznymi. Odszukiwanie różnych elementów architektury zamkowej nie było wcale łatwe. Przy okazji przydało się nam odróżnianie prawej i lewej strony. Bardzo nam się podobała wyprawa. Niestety były też łzy, bo nie wszyscy dotarli do skarbu i nie otrzymali nagrody. To była super przygoda. Wycieczka była bardzo ciekawa i zdobyta wiedza na pewno zostanie przez nas wykorzystana na zajęciach szkolnych.

Uczniowie klasy III d i III e