Kronika 2016/17‎ > ‎

Zajęcia terenowe klasy 2D w Szklarskiej Porębie

opublikowane: 23 mar 2017, 11:26 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 mar 2017, 07:34 ]
22 marca uczniowie klasy 2d pojechali na warsztaty do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas zajęć większość czasu spędziliśmy w terenie, gdzie w sposób aktywny dowiedzieliśmy się bardzo dużo ważnych rzeczy na temat ochrony środowiska.

Na swojej drodze napotkaliśmy sporo odpadków, najprawdopodobniej bezmyślnie wyrzuconych przez turystów. Dowiedzieliśmy się, że powinniśmy dbać o nasze środowisko, segregować odpady, zakręcać wodę, nie niszczyć roślin i robić wszystko, aby nasze powietrze było czyste, a posegregowane odpady poddać recyklingowi. Te wszystkie działania przecież sprawią, że będziemy zdrowsi, a nasze otoczenie piękne i czyste.

Następnie z zebranych darów lasu dzieci stworzyły kwiatki, motyla, ptaka i lisa. Wykonując to zadanie doskonale wiedziały co te wszystkie elementy mają ze sobą wspólnego. Oczywiście stworzyliśmy łańcuch pokarmowy.

Każdy z nas dowiedział się jak wygląda mech i porost. Uczniowie zebrali swoje próbki roślin i udali się do laboratorium terenowego w którym pod mikroskopem mieli okazję obejrzeć dokładnie nasze znaleziska. Niektórym nawet nieświadomie udało się przynieść małe robaczki.

Właśnie w taki sposób powinna wyglądać edukacja przyrodnicza w szkole. Praktyczne i bezpośrednie spotkanie z naturą uczy nas najwięcej i sprawia nam ogromną przyjemność i radość.

wychowawca Marta Palczewska