Kronika 2016/17‎ > ‎

Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie

opublikowane: 22 mar 2017, 10:56 przez SP 4 Lubań
21 marca 2017 r. uczniowie klasy IVc wzięli udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie. W czasie części terenowej zajęć uczniowie obserwowali żaby oraz ich skrzek w różnych zbiornikach wodnych, nauczyli się odróżniać żaby od ropuch. Zebrali także materiały do obserwacji w pracowni terenowej ( próbki mchów i porostów). Następnie w pracowni terenowej pod mikroskopami oglądali zebrane próbki. W pracowni plastycznej dzieci sprawdzały własności gliny i dowiedziały się, jak glina może być wykorzystana przez pracowników parku narodowego w ich pracy. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Na ścieżkach nauki".
Katarzyna Kotarska-Janeczko