Kronika 2016/17‎ > ‎

Zielona Szkoła w Szklarskiej Porębie w dniach 2-4 listopada 2016r.

opublikowane: 9 lis 2016, 05:35 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 07:34 ]
Uczniowie klasy IIc i IIIf uczestniczyli wraz z wychowawcami w Zielonej Szkole. Pogoda robiła nam psikusa, ale i tak nie zmąciła dziecięcej radości. Przed nami było wiele wyzwań ciężkich i trudnych, jednak stanęliśmy na wysokości zadań. Głównym naszym celem były wycieczki piesze: Wodospad Kamieńczyka, Krucze Skały, Krzywe Baszty, Muzeum Minerałów, Leśna Huta oraz zwiedzanie okolic Szklarskiej Poręby. Głównym priorytetem pobytu na Zielonej Szkole oprócz turystyki i rekreacji było zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w ośrodku i poza nim. Jednocześnie z dydaktyką i wychowaniem uczniowie zdobywali sprawności samoobsługowe: ścielenie łóżek, dyżury na stołówce, porządki w pokojach i szatni, samodzielne ubieranie się zgodnie z warunkami pogodowymi. Pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia dostarczył wychowankom wiele radości, uśmiechu i przyjemnych chwil w gronie rówieśników i wychowawców znanych i nieznanych.

red. Mariola Grzesińska i Elżbieta Fenczyszyn